(ФОТО) Кејт Мидлтон го прославила 40-тиот роденден: Се прикажала како КРАЛИЦА во фустан на Александар Меквин

Војвотката од Кембриџ вчера го прослави својот 40-ти роденден објавувајќи прекрасни фотографии на кои е облечена во фустани на Александар Меквин.
Сликите на Паоло Роверси се инспирирани од кралски портрети од минатото. Кејт го прослави својот 40-ти роденден приватно и дома со сопругот принцот Вилијам (39) и нивните три деца Џорџ (8), шестгодишната Шарлот и тригодишниот Луис.
Но, таа објави три фотографии на кои јавно им оддава почит на кралицата Елизабета Втора и кралицата Викторија.

Кралската страна на личноста
Се вели дека Кејт – која студирала историја на уметност на универзитет и курирала уметничка изложба од 19 век – го избрала Италијанецот Роверси затоа што се восхитувала на неговиот стил на фотографија. Портретите се направени во Kew Gardens во ноември.
Роверси рекол дека е „трогнат од нејзината топлина и пријателското добредојде и бил маѓепсан од нејзините светли очи кои ја рефлектираат убавината на нејзината душа“.За инспирација, за време на снимањето, биле прегледани старите фотографии на кралицата Елизабета и Викторија. На две црно-бели фотографии, Кејт носи обетки од колекцијата на принцезата Дијана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Познатиот композитор е целосно уништен: „Скршен сум, не напушти пред неколку часа“

Еден од најпознатите британски композитори, Ендрју Лојд Вебер, објави дека неговиот најстар син Николас починал …