(ФОТО) Николас Кејџ со 30. години помладата сопруга чека дете

Николас Кејџ повторно ќе стане татко. 57-годишниот актер со неговата 30. години помладата сопруга Рик Шибат го очекуваат нивното прво заедничко дете.
Среќната вест ексклузивно за магазинот People ја потврди претставник на парот.
„Идните родители се воодушевени“, додал тој.

View this post on Instagram

A post shared by People Magazine (@people)


Тоа ќе биде трето дете на Кејџ. Од претходните врски ги има синовите Кал-Ел (16) и Вестон (31).
This image has an empty alt attribute; its file name is nikolas-kejdz-2-755x1024.jpg
Кејџ и Шибата (27) се запознале во Јапонија преку заеднички пријатели додека актерот таму ги снимал „Затворениците од земјата на духовите“. Тие се венчале во Лас Вегас на 16. февруари минатата година. За холивудската ѕвезда ова е петти брак.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што ја одредува СУДБИНАТА на човекот? Десет цитати од познат психолог кои можат да дадат одговор

Познат психолог открива што е тоа што, според него, ја одредува судбината на речиси секој …