КОРОНА вирусот повторно се разгорува, па идеално време е да го зајакнете ТЕЛОТО со употреба на ЃУМБИР

Ѓумбирот има многу долга историја на употреба во различни форми на традиционална и алтернативна медицина. Гингеролот е главното биоактивно соединение на ѓумбирот. Тој е одговорен за многу лековити својства на ѓумбирот. Според истражувањата, гинџеролот има моќни антиинфламаторни и антиоксидантни ефекти. Ова може да помогне да се намали оксидативниот стрес, кој е резултат на прекумерна количина на слободни радикали во телото.
Има многу начини на употреба, лекува широк спектар на болести и тегоби, а од голема важност е секојдневно да се користи. Се користи за помош при варењето, намалување на гадењето и борба против грип и настинки, да наведеме неколку негови функции.
Терапијата со ѓумбир, како назив на употребата на овој корен и неговите лековити својства за лековити цели, се потпира на неговите моќни лековити својства и го користи ѓумбирот сам, но и во комбинација со одредени билки, зачини и масла.

This image has an empty alt attribute; its file name is gjumbir-1.jpg

loading...

Гингеролот може да помогне да се намали ризикот од инфекции, вируси и настинки. Всушност, екстрактот од ѓумбир може да го инхибира растот на многу различни видови бактерии. Тој е многу ефикасен против оралните бактерии поврзани со гингивитис и периодонтитис. И двете се воспалителни болести на непцата. Свежиот ѓумбир може да биде ефикасен и против респираторниот синцицијален вирус (RSV), честа причина за респираторни инфекции.
Силните и ефективни рецепти ќе придонесат во борбата против грипот, настинката и вирусите целосно подготвен, со природни состојки и препарати.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Вознемирувачко видео) СТРАВ ОД БОИШТЕ – Герашченко сподели видео во кое млад Русин му ја скрши ногата на својот пријател за да избегне мобилизација

За многу Руси, одлуката на Кремљ да повика 300.000 воени резервисти за војната во Украина …