Последниот број од датумот на раѓање може да открие ДОСТА НЕШТА: Откријте каква судбина ви подготвуваат БРОЕВИТЕ!

Годината во која сме родени може да има голема улога во нашите животи, но последниот број од годината на нашето раѓање е многу важен.
Секој број има соодветен елемент и тие се Воздух, Оган, Земја, Дрво и Вода. Овие елементи можат да откријат многу за личноста на една личност, обичаите и многу други работи.
На пример: Ако сте родени во 1987 година, ќе го изберете бројот 7 а тоа е елементот на оган.

Елемент 1: Метал
Последниот број во годината на раѓање е 0 или 1
Луѓето кои се родени под елементот на метал имаат сила на карактерот и издржливост. Овие луѓе се праведни и резервирани. Тие сакаат да живеат со доследност и љубов.
Покрај тоа, луѓето родени под елементот на метал знаат што сакаат и ќе направат се за да ги постигнат своите цели и амбиции. Нивните недостатоци се желбата за моќ, луксуз и пари. Одлучни се и не поднесуваат неуспеси.


Елемент 2: Вода
Последниот број во годината на раѓање е 2 или 3
Луѓето родени под елементот вода поседуваат особини како што се сочувство, шарм и сочувство. Имаат голема имагинација и снаодливост, што ги прави успешни во кариерата поврзана со уметноста.
Овие луѓе имаат исклучителен инстинкт и се многу ориентирани кон деталите.

This image has an empty alt attribute; its file name is Numerologija.jpg


Елемент 3: Дрво
Последниот број во годината на раѓање е 4 или 5
Оние кои се родени под елементот на дрвото се самоуверени и вредни. Оригинални се, сакаат нови искуства и сонуваат да го откријат светот околу нив, бизарни места и загонетки.
Тие никогаш не се однесуваат на себичен и егоистичен начин.

Елемент 4: Оган
Последниот број во годината на раѓање е 6 или 7
Луѓето под стихијата на оган се вистински авантуристи затоа што сонуваат да одат на пат околу светот. Имаат практика пребрзо да скокаат во разни работи.
Луѓето под елементот на оган се љубезни и природни; знаат да ги заинтересираат луѓето.


Елемент 5: Земја
Последниот број во годината на раѓање е 8 или 9
Родените под елементот Земја се доверливи и знаат како да ги постигнат своите цели. Тие ја разгледуваат секоја работа во детали и никогаш не прават ништо незабележливо.
Земјаните луѓе сакаат дисциплина и ред, па затоа секогаш живеат според својот план. Нивниот главен страв е стравот од непознатото.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Три знаци дека цревата ви се болни – доколку ги забележите, неопходно е итно да се обратите на лекар

Веќе сте свесни дека вашите црева се еден од најмоќните делови на вашето тело. Експертите …