Зошто паровите најмногу се караат за време на празниците?

Сезоната на празници е омилен период од годината за многумина.
Се трудиме да бидеме расположени, ништо да не не нервира, бараме подароци …
Сепак, празниците можат да бидат стресни. Дополнителен притисок има на меѓусебните односи, без разлика дали тоа е во материјална смисла или поради семејни работи.

This image has an empty alt attribute; its file name is italijanec-kavga-1024x697.jpg


Зошто паровите за празници се караат  повеќе од вообичаено?
За време на празничните периоди има многу очекувања и активности кои не оттргнуваат од нормалното секојдневие. Паровите повеќе се караат бидејќи им е нарушена нормалната рутина и постои притисок да се исполнат очекувањата дека овој период од годината ќе биде магичен, пишува Metro.
Овие очекувања може да се спротивни на нашите индивидуални верувања и може да се појават тензии меѓу световите на парови кои се судираат и се разликуваат. Затоа е најдобро да се препуштиме на денот со насмевка и да не се грижиме премногу за тоа што стасавме да направиме, а што не.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Како јас и дечко ми целосно ја трансформиравме цела куќа за 10.000 евра – Промена од под до плафон

Старата трошна куќа од 19 век добила нов изглед, во скандинавски стил. Имено, Хана Хемсберген …