(ВИДЕО+ФОТО) ПРЕД И ПОТОА – „ЌЕ УМРЕШ КАКО ТАТКО ТИ“: Ослабнала 30. килограми и го променила животот по предупредување на лекар

Ријалити ѕвездата се расплакала кога лекарите и рекле дека и се заканува опасност да ја добие истата болест која и била дијагностицирана на нејзиниот татко Лес Досон непосредно пред да умре од срцев удар.
Шарлот Досон била предупредена дека е во опасност да умре од истата здравствена состојба која го убила нејзиниот татко, доколку не го промени пристапот кон исхраната и кондицијата – што довело до радикална промена во телото.
29-годишната реална ѕвезда е ќерка на починатиот комичар Лес Досон – кој починал во 1993. година на 62-годишна возраст од фатален срцев удар.
На легендата на комедијата му бил дијагностициран и дијабетес тип 2 непосредно пред неговата смрт – што се случило кога Шарлот беше само осуммесечно бебе.

Таа ја сфатила сериозноста на ситуацијата
Шарлот сега е и самата мајка на едно дете, бидејќи на почетокот на годината го дочека својот 11-месечен син Ноа со нејзиниот 30-годишен вереник Метју Сарсфилд.Зборувајќи за новиот живот на мајка за магазинот Fabulous, Шарлот објаснила дека се соочила со бран на емоции кога нејзиното момченце наполнило осум месеци во септември. Таа открила и дека лекарите ја предупредиле дека нејзината опасна исхрана богата со масти го става во опасност нејзиното здравје.
Во разговорот, Шарлот рекла: „Татко ми почина кога јас бев на возраст на Ноа. Кога Ноа наполнил осум месеци во септември, тоа ми го скрши срцето“.

Таа го „превртела“ својот живот

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Три знаци дека цревата ви се болни – доколку ги забележите, неопходно е итно да се обратите на лекар

Веќе сте свесни дека вашите црева се еден од најмоќните делови на вашето тело. Експертите …