ЕВЕ ШТО НАВОДНО БАБА ВАНГА НАВЕСТИЛА ЗА 2022 ГОДИНА! На светот му се ПИШУВА ЦРНО, а предвидела и напад на еден претседател!

Вангелија Пандева Гуштерова е родена во Струмица во Македонија и е попозната како „Баба Ванга“. Таа била бугарска пророчица и се верува дека предвидела многу настани.
Родена е во Струмица, која тогаш била во Отоманската империја, во сиромашно семејство. Кога Ванга имала 12. години, таа го напуштила домот со семејството и почнала да живее во Ново Село. Една година подоцна, таа била тешко повредена во невреме, по што постепено почнала да го губи видот, кој целосно го загубила до нејзиниот 16-ти роденден.
Несреќата се поврзува и со почетокот на нејзините пророчки способности и визии. До полнолетството живеела во санаториум во близина на Белград. Во училиштето за слепи во Земун учела домашни работи, а потоа се вратила во Бугарија и се грижела за помалите браќа и сестри.Во 1940. година го загубила татко и, па семејството наишло на тешки финансиски проблеми. Се тврди дека токму во овој период таа открила дека има способност да комуницира со „оној свет“.

This image has an empty alt attribute; its file name is 1360751_vanga_ls.jpg
Нејзините наводни пророштва навистина се оствариле. Пророчицата стана позната во светот дури по нејзината смрт, поради исполнетото пророштво за терористичкиот напад на 11. септември 2001. година на кулите близначки во Њујорк. Иако била неписмена, нејзините пророштва биле напишани од пријатели и роднини. Таа, наводно, дури и ја пророкувала нејзината смрт на 11. август 1996. година, Втората светска војна, а се верува дека дури и омразениот диктатор Адолф Хитлер дошол да ја посети, но тој разочаран ја напуштил нејзината куќа бидејќи таа го предвидела неславниот крај на војната.
Таа, наводно, предвидела многу други катастрофи, па дури и по смртта на Ванга многу луѓе се плашат од нејзините пророштвата. Таа ја предвидела и војната меѓу муслиманите и Европејците, дека во 2088. година ќе дојде нова болест, од која луѓето ќе почнат брзо да стареат, но во 2097. година таа болест ќе биде победена. Во втората половина на 21. век ќе владее комунизмот, а човечките органи ќе можат да се одгледуваат.


This image has an empty alt attribute; its file name is BABA-VANGA.jpg

Ова се наводно нејзините предвидувања за 2022. година


– Напад врз Владимир Путин. Ванга предвидела напад на рускиот претседател, но тоа не значи и негов крај.

– Пад на метеорит. Таа го проценила судирот на голем метеорит со Земјата.


– Економска криза. Најпогодени од кризата ќе бидат земјите кои го имаат доларот како валута.

– Климатска промена. Таа предвиделаразлични климатски промени, а глобалното затоплување ќе претставува голема закана за флората и фауната следната година.

– Болеста на Доналд Трамп. Неговото здравје ќе биде полошо, а зборувала и за мистериозна болест со сериозни последици по неговото уво и мозок.

– Кралицата Елизабета. Според нејзините предвидувања, кралицата Елизабета Втора наводно ќе ја загуби битката за својот живот и ќе го остави тронот на својот син Чарлс.

– Бунт во Северна Кореја. Народот на Северна Кореја ќе се крене против лидерот Ким Џонг-ун.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Пуштил музика од „Титаник“, а потоа сфатил кој седел блиску до него во авионот

ПАТУВАЊЕТО со авион може да биде непријатно, а најдобар доказ за тоа е приказната за …