Ова се знаците кои укажуваат дека сексот е единственото нешто што го интересира

Дали некогаш сте помислиле дека некој е „вистинскиот“, а да испадне дека само ве искористил за да ја натера бившата да биде љубоморна? Од друга страна, можеби сте мислеле дека навистина му се допаѓате, но ве гледал само како сексуален објект. Неблагодарно е да се влезе во играта наречена „заведување, освојување и забава“ без претходна „подготовка“.
Затоа, држете ги очите широко отворени, бидејќи тоа се знаци кои укажуваат дека сексот е единственото нешто што го интересира.

Разговорите со него секогаш се сведуваат на секс
Како се одвива разговорот меѓу вас двајца? Ако на саканиот му поставите едноставно прашање, за тоа што би сакале да јадете за вечера, а тој ви одговори „ти“, можеби ќе помислите дека тоа е многу слатко и дека е навистина заљубен во вас. Меѓутоа, ако секој ваш разговор завршува на ист начин, со асоцијации за секс, не е тешко да се заклучи она што секогаш е на ум на вашиот сакан.


This image has an empty alt attribute; its file name is horoskop-romantika.jpg

Секогаш доцна испраќа пораки
Размислете: кога вашиот сакан има навика да ви испраќа пораки? Дали се ова пораки за добро утро или обично функционира по полноќ? Ако е второто, не е тешко да се заклучи дека тој навистина не сака да разговара, туку да го изгужва креветот со вас. Пораките и повиците после полноќ имаат само една цел, затоа не бидете слепи за да ја видите.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Како најпровокативниот фустан го носи Емили Рајтаковски, а како поранешната мисица?

Фустанот со отворен грб е хит за топлите летни денови, а воедно изгледа елегантно и …