(ВИДЕО) Пепа Димитрова со спот за новата „Со тебе немам сон”

Пепа Димитрова промовираше нова песна и нов спот. На својот YouTube канал, денес, точно на пладне се појави видео записот за песната “Со тебе немам сон”. Музиката и текстот се на Весна Малинова, аранжманот на Владимир Дојчиновски Дојчин. Спотот го потпишува Зоран Стојановски Зонде.

This image has an empty alt attribute; its file name is So-tebe-nemam-son-pepa-dimitrova.jpg
-Се работи за модерна песна, со побрз ритам, а спотот ја следи песната. Се одлучивме за поартистичен видео пристап и мислам дека ќе ја освои публикатата. Посебно ме радува што промоцијата се случува пред Новогодишните и Божиќните празници бидејќи тоа е период во кој сите ние повеќе одмараме, се дружиме, си даваме себеси повеќе слободно време за уживање, а тоа секогаш е придружено од добра музика. Се надевам дека изборот на слушателите ќе биде македонска музика и би била среќна доколку „Со тебе немам сон”, се најде на нечија омилена плејлиста – изјави Пепа Димитрова.


Песната „Со тебе немам сон”, како и претходните две, „Длабоко” и „Студени очи”, ќе бидат дел од првиот албум на оваа македонска пејачка.
Спотот е достапен на следниот линк:


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Фановите ја прозиваат Бијонсе за говорот на Греми: „Таа е дволична и лицемерна“

БИЈОНСЕ беше на удар на критики за нејзиниот говор на Греми наградите, а многумина ја …