(ФОТО) КЕЈТ МИДЛТОН ПРЕДИЗВИКАЛА ГНЕВ ВО ЈАВНОСТА: Поради овој потег негативните коментари само се нижат!

Војвотката успеа да добие лавина негативни коментари и тоа само поради изборот на стајлинг
Кејт Мидлтон успеа да го разбуди гневот на многу луѓе со изборот на стајлинг. Имено, добро е познато дека војвотката во текот на годината неколку пати се појавува на јавни собири во исти фустани, но дека речиси секогаш можеме да ја видиме во гардеробата на брендовите по пристапни цени.
Со оглед на тоа дека со години гради имиџ на скромна војвотка, ваквиот избор на стајлинг го збеснал мнозинството.
Кејт овој пат се фотографирала во џемперот на модната куќа „Миу Миу“, чија цена се движи меѓу 2.000 и 2.500 евра.

Веднаш откако фотографиите го здогледаа светлото на денот, следеа негативни коментари:
„Дали Кејт е скромна и не и е гајле каква гардероба носи“, „За тие пари можела да купи автомобил“, „Во ред е да носиш скапи парчиња, но тогаш не треба да пропагираш скромност“, може да се прочита на социјалните мрежи.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МИРУВАЛА НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ – Јосипа Лисац за нарушеното здравје: „Се уште сум далеку од излекување“

Музичката дива Јосипа Лисац за време на гостувањето во емисијата „РТЛ Директ“ проговорила за своето …