ИСПОВЕД – Отишла на меден месец и не можела да поверува што се случило: Сакала да се забавува со сопругот, а потоа СВЕКОРОТ направил неверојатна работа!

По завршувањето на венчавката, повеќето младенци едвај чекаат да одат на меден месец.
Слично размислувала и една девојка додека нејзиниот свекор не се појави на романтично патување. Жена од САД со сопругот отишла во Мексико да ужива во меден месец. Впивајќи го сонцето на нивниот едномесечен одмор, жената се чувствувала како ништо да не може да ѝ ја уништи новооткриената среќа – додека нејзиниот свекор не се појавил на нивниот праг од ведрото небо, пишува Daily Star.
Таа го сподели своето згрозување на Reddit и побарала совет дали треба да се чувствува лошо што не сака таткото на нејзиниот сопруг да биде со нив на нивниот меден месец. Во објавата таа објаснила дека младенците престојувале во викендицата на нејзината свекрва во Канкун. И покрај тоа што знаел дека неговиот син и снаа престојуваат во луксузната куќа, таткото без предупредување се придружил на парот.

This image has an empty alt attribute; its file name is meden-mesec.jpg
Збунетата невеста рекла: „Додека престојувавме во семејната куќа слушнавме тропање на влезната врата, и кога ја отворив и го видов свекор ми тој рече: ‘Изненадување’. Мојот сопруг не му рече ништо на својот татко. На сопругот му реков дека сакам мојот меден месец да го преселам на друга локација“.
„Мојот сопруг се согласи и заминавме. Тогаш свекор ми и свекрвата ми рекоа дека сум премногу чувствителна.Меѓутоа, ова не беше единствениот случај. Жената открила дека претходно имала конфликти со родителите на нејзиниот сопруг.
Таа рекла: „Ова не е прв пат да ми кажат дека сум премногу чувствителна и предизвикувам драма“.
Многумина на малдата невеста и дале поддршка.

loading...

Фото: Илустрации

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што е СЕКСОДУС? Овој „ТРЕНД“ го зафати светот и се помалку луѓе водат љубов…

Пандемијата на корона вирусот во голема мера влијаеше на нашите животи, особено на здравствениот сегмент, …