(ФОТО) Синот на Мик Џегер (78) го прославил својот 5-ти роденден, луѓето пишуваат дека е копија на неговиот татко!

Најмладиот син на Мик Џегер го прослави својот петти роденден. На малиот Деверо роденденот му го честитала мајка му, 34-годишната Мелани Хемрик.


„Среќен роденден на нашето прекрасно момче Деви! Големиот петти”, напишала таа со две фотографии од момчето. На првата фотографија тој скокнал во воздух и многумина неодоливо ги потсетил на својот 78-годишен татко.

„Ист татко“, „Тој има потези како Џегер“, „Среќен роденден на малиот Мик“, се нижеле коментари.

Деверо е најмладото од осумте деца на пејачот и е единственото дете што го има со Мелани.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Идеја за појадок (или десерт): Леб од темно чоколадо и банана

Ви претставуваме рецепт за идеален и вкусен појадок со додаток по ваш избор Овој појадок …