(ВИДЕО+ФОТО) Жена открила детаљ од венчавката кој најавил пропаст на бракот

Девериците треба да бидат систем за поддршка при планирањето на вашиот голем ден, но што ако тие не го поддржат тој брак? Најчесто луѓето го задржуваат своето мислење за себе кога мислат дека некој носи погрешна одлука за брак, но тоа не значи дека изразот на лицето не ги издава.
Како што неодамна дозна една жена кога се навраќала на нејзините стари свадбени фотографии.
Гледајќи ги фотографиите од својата свадба, обично чувствувате радост, но ако бракот се распадне, тоа може да ви врати болни спомени на минатото.
Една жена ги прегледала своите стари свадбени фотографии и забележала неколку урнебесни фотографии од лицата на нејзините деверици на нејзиниот голем ден. Се чинело дека тие јасно гледале каде оди овој брак.
Жената го објавила видеото на TikTok, кое сега е прегледано над 900.000 пати.

@finleybb


😭😂

♬ Please anyone report this sound – I’m Miguel


Во видеото таа закачила дел од сликите од венчавката и го насловила со: „Кога не требало да се омажиш, а тоа им било на сите на лицата, но сепак си го направила тоа…“
Жената ја покажува својата слика на големиот ден, облечена во прекрасна бела венчаница без ракави во стил на балска тоалета, со кадрава коса и блескава насмевка.
Сепак, нејзината насмевка не се одразила на девериците, кои секако не изгледаат импресионирани.


This image has an empty alt attribute; its file name is slika-od-svadba.jpg

Во бордо тантела фустани, девериците изгледале како да сакаат да бидат каде било на друго место освен на свадбата.

This image has an empty alt attribute; its file name is sliki-od-svadba-2.jpg

Жената споделила слики од различни деверици, од кои секоја изгледа поуморно од другата, гледајќи празно додека нивната пријателка се мажи.
Скоро, како да знаеле од самиот почеток дека овој брак нема да трае вечно.
Корисниците кои го виделе видеото биле шокирани од реакцијата на девериците и ги споделиле своите размислувања за сликите, а една напишала: „Изгледаат како да се на погреб“.
Друг рекол: „Тоа се луѓе кои велат: ‘Таа треба сама да го сфати ова’“.
Трет корисник одговорил: „Ако твојата уста не го кажува тоа, твоето лице ќе го каже тоа“.

Фото: Принтскрин/TikTok @finleybb

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

“Распеани срца“ Фестивал за детски песни

Денес во Центарот за култура “Ацо Шопов“ – Штип, со почеток во 17:00 часот ќе …