(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА! Млада пејачка и учесничка на популарното шоу за таленти починала на 23-годишна возраст

Младата пејачка била пронајдена мртва…
Скилир Хинкс, 23-годишна пејачка и учесничка во талент шоуто „Америка има талент“ е пронајдена мртва во куќата на нејзината пријателка во Јужна Каролина.
Трагичната вест за американските медиуми ја потврдила нејзината мајка. Засега не е објавена причината за смртта, а се наведува дека Скилир имал големи проблеми со депресија и консумирање психоактивни супстанци.
Оваа млада и талентирана пејачка во 2013. година учествувала во шоуто „Америка има талент“, кога имала само 14. години. Тогаш ја извела оригиналната песна „Brand New Day“ и објаснила дека научила да свири на гитара додека тагувала поради смртта на нејзиниот татко.


Иако се пласирала во следната рунда, таа била елиминирана пред да настапи во живо во Њујорк. Мајката рекла дека нејзината ќерка била сакана од нејзиното семејство, вклучувајќи ги и четирите браќа и сестри, и дека ја користела својата уметност за да им помогне на оние на кои им е потребна.

Фото: Принтскрин/Youtube/AMGT


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ТЕШКИ ДЕНОВИ ЗА АЛЕК БОЛДВИН: Адвокатите бараат да се отфрлат обвинувањата за нанесување штета

АДВОКАТИТЕ на холивудскиот актер Алек Болдвин и другите продуценти на „Rust“ бараат од судот да …