(ВИДЕО+ФОТО) Глумел „суровина“ и имал незаборавно име, но срцев удар му ја прекинал кариерата

СОВРШЕНОТО машко име не пости… Малку утре, совршеното машко име постои, гласи Брион Џејмс и сосема е во ред што исто како и најмажествениот козметички производ, дечкото што оставал застоен, но миризлив брион низ платното, вечен проблем и подмолна кобра, но и физички многу доминантна појава.
Брион, за жал, не надживеа, почина од срцев удар на 54. години, но добро ги искористи 15-тината филмски години и особено во текот на осумдесетите ни подари многу материјал, т.е. ликови кои ќе сакаме да ги мразиме уште долго време. Неговото најпознато издание не е ни човечко, туку репликативно, тој го играше Леон Ковалски во „Блејд Ранер“, интелектуално инфериорна копија од неговиот колега во видот на Рој на Рутгер Хауер, но подеднакво опасна и со малку поинаква примена на реченицата „време за умирање“.


Кога сме веќе кај тоа, Леон вели дека неговиот роденден е во април 2017. година, а Декард го известува дека рокот на траење му е четири години и, кога ќе го средиме сето тоа, доаѓаме до заклучок дека Леон би не напуштил овие денови да не се испречеше судбината во видот на на Рејчел. Лесна и репликативна земја за него.

Образуван актер кој осум години настапувал во театарот
Да се ​​вратиме на Бриони (колку добро име!). Можеби изгледа како тешка суровина, но се работи за образован актер кој осум години настапувал во театарот пред филмот, а две години бил ученик на најпознатата професорка по актерство Стела Адлер. Со тоа предзнаење и невидена филмска страст се упатил кон Холивуд, но да не беше Волтер Хил, прашање е дали денес би зборувале за него. Хил го ангажираше за еднооружениот Кајун во Јужна Утеха и тоа беше поттик како за продолжување на кариерата на Брион Џејмс, така и за продолжување на неговото партнерство со Волтер.


This image has an empty alt attribute; its file name is brion-james-izvbor.jpg
Подоцна глумеше со него и во двата дела по 48 часа, иако во вториот сцените беа искасапени, иако тој требаше да биде речиси сеприсутен (спојлерот треба да каже зошто). Беше и во Red Glow, а меѓу другите Брионски улоги од осумдесеттите со кои нема грешка: Silverado, Steel Dawn, Crimewave, Flesh and Blood, D.O.A., Tango and Cash, Red Scorpion, The Postman Always Rings Twice итн.

Во текот на 1990-тите, истото беше во филмовите, но нешто помалку во добрите филмови. Како одлични претставници и од тоа време може да се издвојат „Играчот“ и „Петтиот елемент“. Некаде кон крајот на 1990-тите, тој објави дека неговото време допрва доаѓа и дека ќе го видиме најдоброто од него, но во 1999 година, тој срцев удар спречи понатамошна брионизација на Холивуд и тој беше проклет поради тоа.

This image has an empty alt attribute; its file name is brion-james-jutjub-1.png

Сепак … улогите остануваат, филмовите остануваат, присуството останува и името останува. Сосема доволно остави зад себе од г-дин Брион Џејмс.

Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Маја Вукичевиќ со емотивна посвета се прости од маестро Александар Џамбазов!

„Чичко Ацо…Го паметам од дете, соседи бевме во Козле. Секојдневно го шеташе Гастон шампион преубавиот …