(ФОТО) Моника Белучи за стареењето: „Не сум опседната со изгледот“

Во неодамнешното интервју за „The Sunday Times Style“, италијанската актерка Моника Белучи зборуваше за стареењето, за начинот на кој го одржува својот изглед, но и за прифаќањето на сопствените години.

Како што рекла, оваа 57-годишна актерка не се плаши од стареење, бидејќи го прифатила овој животен процес.
„Има толку многу жени кои се чувствуваат слободни да стареат на поинаков начин“, изјавила таа за магазинот.
Коментирајќи го својот изглед, таа открила дека избегнува ригорозни тренинзи и строги диети, бидејќи повеќе сака вино и тестенини, но повремени пилатес сесии.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Познатиот композитор е целосно уништен: „Скршен сум, не напушти пред неколку часа“

Еден од најпознатите британски композитори, Ендрју Лојд Вебер, објави дека неговиот најстар син Николас починал …