(ФОТО) Само 5 МИНУТИ секој ден за одлични резултати: Едноставна ВЕЖБА која ја прави Кејт Мидлтон витка 

Иако е мајка на три деца, Кејт Мидлтон има линија како тинејџерка.
Војвотката Кејт Мидлтон, покрај секојдневните комбинации на облека во кои изгледа феноменално, неколку пати го покажа и своето извајано тело, кога кралското семејство имаше спортски активности.
Нозете и се во мускули, без ронка целулит, како кај познатите модели.

View this post on Instagram

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@dukeandduchessofcambridge)Вистина е дека сопругата на принцот Вилијам отсекогаш била љубител на спортот, па затоа во средно училиште се занимавала со многу активности како пливање, играње тенис и трчање, а една вежба е најзаслужна да биде најмала.

View this post on Instagram

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@dukeandduchessofcambridge)Имено, Кејт Мидлон редовно прави „планк“, односно издржливост, моќна вежба која го ангажира не само стомакот, туку и мускулите на целото тело.
Доволно е да и посветите само пет минути дневно на оваа вежба и ќе бидете изненадени од резултатите. Нема движење, затоа најважно е правилно да го држите телото. Ова ги зајакнува мускулите на грбот и торзото, како и нозете, рацете и градите.

This image has an empty alt attribute; its file name is kejt-midlton-vezba-1.png

Покрај планк, Кејт Мидлтон редовно прави стомачни, а резултатот е повеќе од очигледен.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Тоше Проески и групата „903“ во досега необјавената песна „Марија“ од почетоците на неговата кариера

Вчера Тоше Проески да беа околностите поинакви ќе славеше роденден, а регионалните медиуми тоа го …