Дневен хороскоп за недела, 05.12.2021: Внимателно ја анализирате љубовната врска, но ви недостасуваат конкретни одговори…

Овен
Љубов:
Имате добро претчувство и со нетрпение очекуват емотивна средба.
Работа:
Придружните компликации на патот до целта стануваат ирелевантни кога ве чекаат успешни признанија или задоволство.
Здравје:
Важно е да се воспостави психофизичка рамнотежа.

Бик
Љубов:
Кога се среќавате со саканата личност, повеќето настани не ви се по вкус, но добро се справувате во секоја прилика.
Работа:
Некој се обидува да ги диктира правилата за деловно однесување. Имате впечаток дека од вас се очекува повеќе отколку што можете да направите.
Здравје:
Ќе уживате во некои од техниките на психолошка релаксација.


Близнаци
Љубов:
Поставувате непотребни прашања на блиска личност и на тој начин индиректно поттикнувате нов сомнеж. Нема причина за грижа.
Работа:
Во добра позиција сте да правите паралелни потези, па бидете внимателни при изборот на нови деловни теми или цели.
Здравје:
Обрнете внимание на вашите здравствени опции.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Златен ретривер ги видел патките и скокнал во водата зад нив, сцената е урнебесна…

ОНА што започнало како лесна прошетка за ова куче брзо се претворило во повозбудлива игра …