„НЕ МИ СЕ ИСПЛАЌА! Џорџ Клуни одбил 35. милиони долари за еден ден работа

АКТЕРОТ Џорџ Клуни изјавил дека еднаш му биле понудени 35. милиони долари за еден работен ден, но тој одбил бидејќи заклучил дека не му се исплаќа.
Оскаровецот и продуцент раскажал анегдота откако новинар го праша за време на интервјуто за „Гардијан“ дали некогаш мислел дека има доволно пари.
– Па да. Ми нудеа 35. милиони долари за еднодневна работа за снимање на реклама на авиокомпанија – рекол тој и додал дека се консултирал со Амал, неговата сопруга, и дека одлучиле дека не се исплаќа.

This image has an empty alt attribute; its file name is kluni.jpg


Авиокомпанијата се поврзувала со, како што вели, „земја која иако е сојузник, понекогаш е дискутабилна“.
– Си помислив: „Па, ако одземе минута од мојот сон, не се исплаќа“ – изјавил оскаровецот.
Покрај неговата повеќедецениска кариера во Холивуд, Клуни има и големо деловно портфолио, заработувајќи над 40 милиони долари за рекламна работа со една швајцарска компанија. Неговата компанија за текила „Касамигос“ беше продадена пред четири години за 1 милијарда долари, објавил претходно Инсајдер.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Тоше Проески и групата „903“ во досега необјавената песна „Марија“ од почетоците на неговата кариера

Вчера Тоше Проески да беа околностите поинакви ќе славеше роденден, а регионалните медиуми тоа го …