Дневен хороскоп за сабота, 04.12.2021: Подобро е да ги смирите страстите отколку да се вклучите во дискусија -размислете за можните последици…

Овен
Љубов:
Ако ви е важно да влијаете на мислењето на партнерот, употребете малку лукавство. Но, задржете ја вистинската мерка во сè.
Работа:
Имате доволно храброст да го кажете тоа што го мислите. Треба да покажете и одредени дипломатски манири на деловните состаноци.
Здравје:
Ќе уживате во некоја спортска активност или престој во природа.

Бик
Љубов:
Треба да ја промените вообичаената тактика и да и удоволите на вашата сакана личност. Имагинацијата секогаш ги поместува границите на можностите.
Работа:
Бидете внимателни и приспособете ги вашите деловни барања на моменталната ситуација. Избегнувајте нови конфликти.
Здравје:
Обрнете внимание на ситуации кои позитивно влијаат на вашето расположение.


Близнаци
Љубов:
Партнерот се однесува арогантно и ги преувеличува своите ветувања. Ваквото однесување поттикнува ново сомневање кај вас и уште повеќе ве загрижува.
Работа:
Лесно е да се направи погрешен избор, затоа внимавајте на нечии совети. Нема причина да го форсирате вашето мислење и проценка.
Здравје:
Важно е да се задржи трезвеноста и позитивната нота во расположението.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за среда, 26.01.2022: Бидете подискретни во различни средби и добро проценете ги вашите можности…

Овен Љубов: Треба подобро да ги разберете работите кои партнерот ги премолчува. Некои одговори не …