(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ ДРАМАТИЧНИ ВИДЕА ОД ИНДОНЕЗИЈА: Вулканот Семеру исфрла пепел 12. километри во небото! Преплашените мештани бегаат…

Страшна глетка е снимена во Индонезија. На планината Семеру, вулканот исфрла пепел дури на 12. километри во небото, додека преплашените локални жители бегаат, спасувајќи си ги животите.


Драматична снимка го покажува локалното население како бега од планината додека сивите облаци го исполнуваат небото во сцената која наликува на судниот ден, пишува Independent.co.uk.

Мештаните се потопени во темнина, бидејќи облакот од пепел станува се поголем, така што густата сончева светлина не може да помине низ него.

Фото: Принтскрин YT/@infomitigasi/@BNONews/@RT_com

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Зошто некои луѓе нè НЕРВИРААТ БЕЗ БИЛО КАКОВ ПОВОД? Психолозите даваат објаснување!

Одговорот на ова прашање всушност лежи во нас самите Речиси секој знае некои луѓе кои …