(ВИДЕО) Кучето голман соборува светски рекорди

Ако мислевте дека кучињата не знаат да играат фудбал, тогаш сте се излажале.
Погледнете каков голман е ова куче. Не само што е вешт, туку е и неодолив.
„Гледајте како овој кучешки голман го руши светскиот рекорд по број на одбрани“, беше објавено над видеото на социјалните мрежи.
Неговото видео на Твитер има речиси 70.000 прегледи.

Фото: Принтскрин/Twitter


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за денес за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.09.2023 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Првиот ден од викендот им е наредено на повеќето родени во знакот Овен, …