А1 Македонија со најдобрата новогодишна промоција во мобилната телефонија досега – Неограничен мобилен интернет засекогаш на најбрзата мобилна мрежа

А1 Македонија со задоволство најавува збогатување на новогодишната кампања и продолжува со неверојатно атрактивни поволности овојпат за корисиците на мобилната телефонија. Со најновата промоција, корисниците на мобилната телефонија за првпат добиваат единствена можност за неограничен мобилен интернет вклучен во тарифата и тоазасекогаш.
“Годината ја завршуваме со најатрактивнатапразничнапромоцијадосега, со која корисниците на услугите добиваат уште повеќе бенефиции за вистинска и неограничена комуникација. Нашата намера е дагиразубавиме празницитезасвоите корисниции да ја дочекаат новата 2022 година непреченосподелувајќи ги убавите мигови со своите најблиски. Отсега, сонеограничен мобилен интернет засекогаш, корисниците добиваат можност безгрижно да сурфаат на најбрзата мобилна мрежа на најголемиот мобилен оператор во земјава. Атрактивнитесмартфонии уреди понајповолниуслови пак, како дел од најновото портфолио ќе придонесат за премиум корисничко искуство при сурфањето на мобилен и следење на омилените содржини”, изјави Методија Мирчев, Извршен директор во А1 Македонија.
Со новогодишната промоција, сите корисници кои ќе го обноват својот постоечки договор или склучат нов договор во A1NeoM+ тарифниот модел ја имаат ексклузивната можност да добијат неограничен мобилен интернет на најбрзата мобилна мрежа со најповолни услови за домашниот буџети да изберат од широката палета смарт телефони -Samsung A12 за неверојатни 0 денари или Samsung A52s 5Gза 499 денари/месечно.Дополнително, преку опцијата за размена во апликацијата Мојот А1, корисниците ја имаат можноста за активирање на дополнителни бенефити односно до 5GB интернет во роаминг секој месец.
Сите детали за најновата понуда можете да ги добиете на www.a1.mk

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

10 години Global Game Jam Македонијаа (26-30 јануари 2022)

Имаме чест да Ви се пофалиме за големиот мајлстоун за Македонската асоцијација за развивање на …