Што значи ЕМОЦИОНАЛНО НЕВЕРСТВО: Пет однесувања за кои можеби не сме ни свесни!

Емотивното неверство понекогаш е толку скриено што не сме ни свесни дека го правиме тоа.
Секој човек и секој пар има свои верувања, норми и правила за врските. Сепак, постојат некои работи кои важат за речиси секоја врска. Што се однесува до неверството, на пример, ако тајно спиете со некој друг, тогаш сте го изневериле партнерот. Но, што се случува кога ова неверство не е „опипливо“ и се појавува во нашиот ум или компјутер?

Барате потврда и внимание на друго место
Кога сте во врска, не треба да барате од другата личност да ги потврди вашите чувства. Не, ова не е пријателска поддршка. Ги сакате пријателите, но емоционалната сигурност и сигурност што ви ја нудат е поинаква.
Ако додека сте во врска барате емотивна потврда од друга личност, тогаш може да има сериозен проблем во вашата врска. И тоа не значи дека треба да почнете да барате нешто друго. Разјаснете ги работите во себе и личноста пред вас и продолжете понатаму во согласност со вашиот живот.


Ја криете комуникацијата од партнерот
Ако ги чувате вашите контакти со една од вашата друга половина во тајност, тогаш сте преминале одредена граница. Не, не препорачуваме да му кажувате се на партнерот, но кога станува збор за комуникација која трае долго, е сомнителна и води до флерт или ве прави да се чувствувате поспецијално (потврда споменавме погоре), тогаш не сте му целосно верни.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЈА ПРЕКИНАЛ прошталната турнеја: Елтон Џон има корона, откажал два концерта во САД

И’ покрај фактот дека бил вакциниран и со третата доза, Елтон Џон се заразил со …