(ВИДЕО) „Foolish Green“ се враќа на домашната сцена

На 9 декември, со почеток од 21 часот во МКЦ, сала Фросина ќе се одржи концерт на „Foolish Green”.

По неколку годишна пауза, бендот е во погон со најава за нов албум на почетокот на 2022. „Foolish Green” е проект зад кој стои Ненад Стефановски Брус, алтернативен музичар од Скопје, познат по својата работа како продуцент на „Green Out”, „Легијата”, „Против сите” и др.


This image has an empty alt attribute; its file name is Foolish-Green-1.png

Билетите по цена од 300 денари се достапни на билетарница во МКЦ и онлајн преку bileti.mkc.mk


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Маја Вукичевиќ со емотивна посвета се прости од маестро Александар Џамбазов!

„Чичко Ацо…Го паметам од дете, соседи бевме во Козле. Секојдневно го шеташе Гастон шампион преубавиот …