(ВИДЕО) Блаж Маротов со „Нека се вратат златните времиња“ не потсетува на некои други оптимиситчки периоди и места

Блаж Маротов има нова песна… малку поразлична од неговиот претходен опус…со наслов „Да ги вратиме златните времиња“..Песната е како што гласи насловот, со позитивна весела содржина и во текстот, во музиката и аранжманот… дури и во видеото.
Спотоа е сниман на познатите скопски локации, кои го обележуваат животот низ годините и долго време… Време во кое (многу различно од денес), поминавме убави незаборавни моменти, во сите места околу нашето опкружување и пошироко…


„Нека се вратат златните времиња“
Музика, аранжман, снимање – Баже Маротов
Текст-Цане Трајчевски
Продукција „Бранови“
ноември 2021 година

Благодарност на:
Цане Трајчевски..Оркестар Џелал МЛАДИ АГУШЕВИ..Тоше Завков .. ,, Идадија М од Керпиќ “.. Sky radio.mk


Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ТЕШКИ ДЕНОВИ ЗА АЛЕК БОЛДВИН: Адвокатите бараат да се отфрлат обвинувањата за нанесување штета

АДВОКАТИТЕ на холивудскиот актер Алек Болдвин и другите продуценти на „Rust“ бараат од судот да …