(ВИДЕО+ФОТО) Елизабет Харли во тесен фустан кој едвај и ги покрива градите

Британската актерка Елизабет Харли (56) на својот Инстаграм профил објави кратко видео од снимање и за таа пригода облекла мал, црн фустан.
Креацијата ја потпишува италијанската куќа Версаче. Насмеаната Елизабет самоуверено позира во фустан кој едвај и ги покрива градите.

View this post on Instagram

A post shared by Elizabeth Hurley (@elizabethhurley1)


Самата Донатела Версаче го коментирала нејзиниот атрактивен изглед, пишувајќи: „Даааааааа… Одлично“.
Секако, имало и пофални коментари: „Совршена“, „Убава и супер секси“, „Едноставна – совршена, како и секогаш“, ѝ напишале.


Соработката меѓу Харли и Версаче започнала пред 27. години, кога оваа британска актерка ја воодушевила модната јавност појавувајќи се во смела креација со златни детали на оваа модна куќа.

This image has an empty alt attribute; its file name is liz-harli-i-hju-grant.jpg
Таа потоа се појави со тогашното момче Хју Грант на премиерата на „Четири венчавки и погреб“.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЈА ПРЕКИНАЛ прошталната турнеја: Елтон Џон има корона, откажал два концерта во САД

И’ покрај фактот дека бил вакциниран и со третата доза, Елтон Џон се заразил со …