Астролог објаснува што ни носи спојувањето на Венера и Плутон во знакот на Јарец

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Астрологот Олга Савиќ, Venerasapapilotnom.com, што точно значи спојувањето на Венера и Плутон во знакот Јарец и како тоа се одразува на нашето секојдневие?
„Венера влезе во знакот Јарец на 5. ноември, но конјукцијата со Плутон ја достигна на 25. ноември.
Спојот ќе трае до 5. јануари, а потоа повторно од 19. февруари до 6. март.
Откако Плутон влезе во знакот Јарец во 2008. година, Венера има контакт со него во тој знак секоја година и неколку месеци. Затоа, во секоја година од 2008. година, се случува спојување на Венера и Плутон во знакот на Јарец. Ова секогаш се случува во зимските месеци и тоа е нормален аспект што се случува постојано.
А прашањето „што значи кога Венера оди кон Плутон во знакот на Јарец“ и што значи е исто како да прашате – што ќе се случи кога автомобилот ќе тргне на пат до раскрсницата? Зависи од автомобилот, од возачот, од гужвите, од времето, од сто фактори. Некои без проблем ќе ја поминат раскрсницата на работа, некои ќе се судрат и ќе ја оштетат колата, некои ќе се заглават (ако има кружен тек, на пример) и нема да можат да излезат долго време, туку ќе се вртат внатре. круг ….

This image has an empty alt attribute; its file name is horoskop-za-2021-opst.jpg
Самата Венера е емотивно-материјална сфера. Едноставно кажано – љубов, уживање, пари. Нејзината врска со Плутон ќе донесе различни нешта на различни луѓе. За некоја опсесивна љубов, силни страсти, за некое сексуално насилство и вознемирување, за некои кармички врски – почетоците или обновувањето на истото како Венера од спојот со Плутон ќе оди ретроградно, за некои огромни промени во постоечките емотивни односи – трансформацијата на љубовта, некои треба да крадат пари што не се нивни, кражби и „газење преку трупови“ за пари, некои добивки, некои загуби, некои ќе донесат потреба од правење тешки козметички корекции (усни, гради, позадина – се што е „округло“) и да си го смени личниот опис, некому ќе донесат гинеколошки интервенции или интервенции на дојката поради ткивото што расте (фиброиди, полипи, цисти, карциноми).
Ниту еден аспект, дури ни овој, не се гледа сам за себе.
Се гледа во контекст на наталната карта на поединецот, за да може да се каже што ќе и донесе на таа индивидуа“.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ИЗЛЕЗИ, ИЗЛЕЗИ, НЕМА НИШТО ДА ТИ НАПРАВАМ! Жена ги фатила МАЖОТ и љубовницата, па направила хаос на УЛИЦА!

Случајни минувачи на улиците на градот Сантијаго во Доминиканската Република, биле сведоци на вистинска драма, …