ИНОВАТИВНО! Рускиот лекар ОЛЕГ ТОРСУНОВ советува како да се врати функцијата на тироидната жлезда во нормала

Познат руски доктор по традиционална медицина тврди дека само движечките емоции можат да ја излечат тироидната жлезда.
Проблемот со дисфункција на тироидната жлезда ја мачи секоја петта модерна жена во нејзините зрели години, особено луѓето кои силно ги доживуваат сите животни ситуации во кои се наоѓаат. Чувството на длабока болка, огорченост и беспомошност, како и негативни емоции кои остануваат замрзнати во телото, се акумулираат во тироидната жлезда и таа почнува да губи нормална функција и да се разболува.

Совети од д-р Олег Торсунов
Д-р Олег Торсунов ги советува сите кои имаат проблем со тироидната жлезда, а особено пациентите со намалена функција, да му помогнат на заболениот орган со пеење. Според ајурведската медицина, неопходно е да се отвори чакрата на грлото.
Бидејќи ендокриниот систем е тесно поврзан со човечките емоции, особено со емоцијата на љубовта, отворањето на чакрите за одлив на негативна енергија позитивно влијае на нормалното функционирање на тироидната жлезда. Тироидната жлезда заболува кај луѓето кои силно доживуваат се’ што им се случува, кои на лошите постапки на другите реагираат со чувства на длабока повреденост и огорченост.


Емоциите мора да бидат подвижни. Звукот многу лесно ги отстранува негативните емоции од телото.
– Пеењето ќе го олабави емоционалното затегнување на тироидната жлезда. Јазлите во тироидната жлезда сами ќе исчезнат. Пејте весели песни, без разлика какви проблеми имате и како сте расположени. Пејте со радост и љубов. Пејте постојано, танцувајте, радувајте им се на другите, израдувајте ги другите и ќе закрепнете – тврди познатиот руски лекар Олег Торсунов.

Фото: Принтскрин/YouTube/Ajurvedos Akademija


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

10. најчести женски и машки фантазии: Сакаат да водат љубов на отворено, сакаат да снимаат „акција“

За сите кои бараат инспирација за подобар секс со партнерот или само се интересираат за …