(ФОТО) Касандра била „луда“ по него: Познатиот Игнасио влезе во седмата деценија и изгледа НЕВЕРОЈАТНО!

Серијата „Касандра“ беше една од омилените латиноамерикански серии на нашите простори
Кораима Торес, ја освои публиката во Македонија со улогата на Касандра во истоимената серија. Секој ден се чекаше да се види како и се одвива животот.
Покрај убавата актерка, срцата на некои дами кај нас, но и пошироко, ги освои и актерот Освалдо Риос, кој во серијата „Касандра“, го толкуваше ликот на латино заводникот Игнасио, кој го освои срцето на Касандра.
Иако влезе во седмата деценија, Освалдо останал истиот шармер, а неговата широка и препознатлива насмевка сè уште ги крши женските срца. Се женеше три пати, има три сина, а последните шест години е во врска со колешката Ивелин Жиро.

View this post on Instagram

A post shared by Osvaldo Rios-Alonso (@osvaldoriosalonso)


Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЈА ПРЕКИНАЛ прошталната турнеја: Елтон Џон има корона, откажал два концерта во САД

И’ покрај фактот дека бил вакциниран и со третата доза, Елтон Џон се заразил со …