Ова се најдобрите пријатели за секој хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Секој во животот има потреба од пријател со кој може да сподели среќни и тажни моменти, некој кој е секогаш тука, кој не разбира во секоја ситуација. Еве кои се идеалните најдобри пријатели за секој знак од Зодијакот.

Овен
Гласниот и активен Овен има потреба од својата спротивност во најдобриот пријател, а тоа е Терезијата. И двата знаци можат да учат еден од друг.


Бик
Биковите лесно се убиваат и затоа им треба некој кој ќе може да ги врати во реалноста. Идеални за тоа се Девиците, чија искреност и практичност Биковите многу ја ценат.

Близнаци
Близнаците се Близнаци, но сакаат и да се дружат со Водолија. Нивниот најдобар пријател треба да ги придружува на сите нивоа.


Рак
Раковите сакаат добра забава, а тоа е нешто што ќе го добијат во пријателството со Скорпиите. Ним забавите дури им служат за нивно поврзување на длабоко и значајно ниво.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Златен ретривер ги видел патките и скокнал во водата зад нив, сцената е урнебесна…

ОНА што започнало како лесна прошетка за ова куче брзо се претворило во повозбудлива игра …