РЕЦЕПТ ЗА БРЗО СЛАБЕЕЊЕ: Наместо вечера, јадете го ова! 

Следете ги овие совети и килограмите сами ќе исчезнат
Ако сакате да изгубите тежина, тоа мора да го сфатите сериозно. Овде нема голема мудрост: едноставно изберете внимателно што јадете и многу движите се.
За оние кои сакаат брзо да ослабат, ве советуваме вечерата да ја замените со овој оброк кој има лаксативни својства.
Сепак, многу е важно да не го користите ова повеќе од 10. дена.


Потребно е: 1 шолја кефир, 1 јаболко, 1 лажица цимет.
Подготовка: Изрендајте едно јаболко, додадете шолја кефир и цимет. Јадете го ова навечер наместо вечера.
По неколку дена ќе забележите дека половината ви е потенка, а стомакот порамен.
Оваа каша е одличен пробиотик, совршено ги отстранува токсините од телото.Сепак, за да ослабете во овие 10 дена, треба да се храните здраво: исфрлете слатки, тесто и грицки!
Исто така, наша препорака е да пешачите брзо по половина час секој ден!
Резултатите ќе ве воодушеват!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЈА ПРЕКИНАЛ прошталната турнеја: Елтон Џон има корона, откажал два концерта во САД

И’ покрај фактот дека бил вакциниран и со третата доза, Елтон Џон се заразил со …