(ВИДЕО) Овој едноставен тест од 60. секунди за постари лица открива дали имате доволно рамнотежа

ИМА голем број начини кои откриваат дека стареете, особено кога станува збор за вашата кондиција. Во новото видео кое го објави на својот канал на Јутјуб, „кревачот на моќ“, Марк Бел решил да ја провери својата рамнотежа. Легендарниот фитнес тренер Крис Хиншоу му покажал што според него е мерка за долговечност.

„Ова открива дали сè уште сте во играта или не“, вели тој.


За почеток, соблечете ги чевлите и чорапите. Потоа, додека стоите на едната нога, вратете ги чорапот и чевелот на подигнатото стапало. Таа нога не смеете да ја спуштите на земја додека не го облечете чевелот и не ги врзете врвките.

„Морате да го направите тоа со еден потег“, објаснува Хиншоу. Потоа променете ги стапалата и повторете ја постапката.
Овој таканаречен тест за стари лица бара добар баланс, но и мобилност.


„Мојата рамнотежа е навистина лоша“, вели Бел, која се бори да го исполни предизвикот. Можете ли да го направите тоа успешно? Проверете и дознајте дали имате доволно рамнотежа.

Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …