(ФОТО) НОВАК СЕ ПОФАЛИЛ СО НЕОЧЕКУВАН ПОДАРОК: Ѓоковиќ по прес конференцијата добил фантастичен подарок

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ без поголеми проблеми и донесе победа на Србија над Австрија во првото коло од Дејвис купот, тој за само 58 минути го совлада Денис Новак и со тоа и донесе на Србија 2-0.
Ѓоковиќ по мечот беше на задолжителната прес-конференција, а потоа добил фантастичен подарок.
По мечот против Новак, откако завршила конференцијата во Инсбрук, го чекал подарок – се работи за дрвени скии специјално направени за првиот тенисер на светот.
Ѓоковиќ не го криел ентузијазмот во соблекувалната за фантастичниот подарок што го добил, а засега не се знае кој му ги подарил уникатните скии.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Две години без Коби Брајант

На денешен ден пред две години како гром од ведро небо одекна веста – Коби …