(ФОТО) Вечерва во „Лица и дела“ ќе гостува Регина Икономовска

Гостин во „Лица и дела“ е познат лик од малите екрани кој ја водеше познатата емисија „Чудесна земја“, но и уредник на емисијата „Мастраф Муабет“ што се емитува на ТВ24.
Регина Икономовска е главен лик и сценарист на документарниот филм „Брод со бисери“ кој беше дел од Филмскиот фестивал во Измир во Турција


Инаку, Регина Икономовска е најдобар познавач ан туризмот во нашата земја поради што и постојано работи на проекти за туризам во Македонија.
Регина Икономовска е познат лик во Македонија а беше и водителка на познатата емисија „Од кое село е баба ти“ која се емитуваше на ТВ24.
Не заборавајте, вечерва во 21. часот на ТВ Сонце „Лица и дела“ со Мери Младеновска.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ТРАГИЧНА СУДБИНА: По смртта на неговиот син (19), за Родни само тажни вести

АКТЕРОТ Николас Линдхурст (60), познат на телевизиската публика по улогата на Родни во легендарната серија …