СЕ ОГЛАСИЛА ЌЕРКАТА НА МИШО КОВАЧ: Ивана ја открила состојбата по хоспитализацијата!

ИВАНА Ковач, ќерката на Мишо Ковач, проговорила за состојбата на нејзиниот татко, кој неодамна бил итно пренесен во сплитската болница.
„Добро е“, изјавила кратко Ивана за Story.
Легендарниот пејач на 25 ноември, ноќта, повторно завршил во болница и моментално е на пулмолошкиот оддел.
Пред три дена имал висока температура, но дури завчера брзата помош дошла да го земе од Строжанац, каде што моментално живее во стан под кирија со сопругата Лидија.
Да потсетиме, Мишо на крајот на октомври заврши во болница, но по неколку дена лекарите решија да го пуштат на домашно лекување и дополнителни прегледи кои беа неопходни за да се уверат во неговата здравствена состојба.

Фото: Принтсктин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ТЕШКИ ДЕНОВИ ЗА АЛЕК БОЛДВИН: Адвокатите бараат да се отфрлат обвинувањата за нанесување штета

АДВОКАТИТЕ на холивудскиот актер Алек Болдвин и другите продуценти на „Rust“ бараат од судот да …