(ВИДЕО) Кучето прво ги почувствувало ударите на бебето во стомакот, неговата реакција е сè

Кучето Гус било спасено откако било пронајден врзан за столб и е многу благодарен на семејството што го посвои. Тој е многу заштитнички настроен кон нив и секогаш сака да биде сигурен дека се безбедни, особено откако сфатил дека неговата сопственичка е бремена.
„Откако забременив, тој е малку повеќе приврзан за мене. Постојано лежи фо мене, лежи на стомак и ми поминува со носот по него“, вели Меган, сопственичката на Гус, во видеото на TikTok.

@meggysuemaloufWhen you feel your tiny human bestie kick for the first time. Wait for his reaction 🥺💕 #pregnancy #pitbull #dogsofttiktok #foryou #fyp #baby


♬ come into my arms – november


Гуска ја одморал главата на стомакот на Меган неколку недели пред да се породи, кога наеднаш за прв пат почувствувал како бебето во стомакот се движи. Шок, збунетост, љубов, радост. Чувствата наизменично се менуваат на неговото лице, а неговата реакција секако е бесценета.

@meggysuemaloufBringing Ivy home. Goose and Luna finally get to meet sister! #foryou #foryoupage #fyp #dogsofttiktok #pitbullsoftiktok #pregnancy #baby #dog #love

♬ Stories 2 – Danilo Stankovic

Сепак, неговото воодушевување продолжило и по породувањето, па со голем ентузијазам го дочекал бебето дома. Меган може да биде сигурна дека нејзиното бебе ќе ја добие сета неопходна љубов, а Гус секако ќе биде заслужен за голем дел од неа.

Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …