20. генијални трикови на врвните готвачи: Благодарение на нив секое јадење има совршен вкус

Дали знаевте дека салатата има подобар вкус кога ќе ставите малку ванила во неа?
На едно место ги составивме советите на познатите готвачи. Следете ги овие чекори и секое јадење ќе има совршен вкус:

Ако сакате да додадете лесни ноти на лук во јадењето, но се плашите да претерате со мирисот, пред да ја ставите храната, истријте ја тавата со чешне лук.


Искусните готвачи нашле достојна примена за пиво: овој пијалок со соја сос ќе биде одлична маринада за месо, а мала количина темно пиво што се додава при печење зеленчук ќе го направи уште повкусен.

Ако претерате со количината на сол додека ја готвите супата, не очајувајте. Ставете мала количина житарки во газа и потопете ја во супата. Додека се готви, житариците ќе го апсорбираат вишокот сол.


За да свинското не е тврдо, посолете го дури на крајот од печењето.

За белиот ориз да се свари побрзо, додадете неколку капки оцет во водата.

За да не се распадне жолчката додека го сечете вареното јајце, претходно потопете го ножот во ладна вода.

За супата да биде бистра, на крајот од варењето додадете коцка мраз.

За да биде меленото месо повкусно, изрендајте малку кромид или компир во смесата. За да го отстраните горчливиот вкус на модар патлиџан, исечете го, посипете со сол и оставете неколку минути. Потоа задолжително исплакнете го зеленчукот со ладна вода.

Бадемите полесно се лупат ако ги ставите во врела вода 3. минути, а потоа во ладна вода.

А за да направите совршена павлака, за време на матењето додадете го сировиот протеин кој го користат спортистите.

За подобар вкус на кафето, ставете малку сол пред да го варите.

Месото пред печење премачкајте го со мед, коњак или сок од шипка за да добиете крцкава коричка.

За да го направите месото посочно, во тавата во која печете додајте кора од банана.

Наместо лебни трошки користете мелени ореви и јадењето ќе има подобар вкус.

Пред сервирање ставете ја чинијата во фрижидер па јадењето побрзо ќе се излади. Вареното месо јадете го секогаш ладно, бидејќи така има подобар вкус.

За да ја направите супата повкусна, додадете малку сок од морков пред да ја тргнете од ринглата.

Додавањето ванила во салата од зеленчук изгледа чудно, но после тоа е навистина повкусно.

Наместо оцет, користете сок од лимон.

Вкусот на цитрусот нема да го наруши вкусот на јадењето, а храната ќе биде поздрава.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ШОК – Колеги, пријатели се простуваат од Славиша Кајевски: Неверица, удар, подмолен молк…

Откако одекна веста дека македонскиот актер Славиша Кајевски ненадејно починал, неговите колеги и пријатели во …