Сексуален бонтон: Отмено или невкусно во креветот

Ако некогаш сте испратиле секси фотографија без да ви побараат, ако сте го игнорирале знакот за заминување по авантурата за една ноќ или сте престанале да имате секс откако сте доживеале оргазам, ако сте одбиле да го вратите оралниот секс, тогаш можеби треба да размислите за промена на своето сексуално однесување и навики.
Постојат универзални правила кои секој треба да се почитуваат доколку сакаат да заслужат и да покажат почит и да го импресионираат партнерот.
Британскиот експерт за секс, Трејси Кокс, донесува водич за сексуален бонтон во кој ги одвојува невкусните од елегантните начини на сексуално однесување, пренесува Daily Mail.

Одговорот на вечното прашање „Колку љубовници имаше?“
Да се ​​знае дека некоја личност имала еден љубовник, но не користела заштита е поопасно од тоа дека имала 30., и дека користела заштита со секој од нив.
Отмено: Со одговорот на ова прашање, дека минатото и бројот не ви значат ништо, туку дека ве интересира само вашата иднина, одбивате да се подложите на притисокот да откриете нешто за себе што не би сакале, затоа не го поставувајте тоа прашање.
Невкусно: Навредени, се сомневате во нечија инсинуација дека сте промискуитетни и бегате осудувајќи го вашиот партнер затоа што чувствувате притисок.


Секстинг
Отмено: Прашајте пред да се осмелите да испратите некому нешто сексуално. Испратете слика од еротски и уметнички изрази наместо вашите интимни области во крупен план. Заштитете ја вашата приватност за никогаш да не го покажувате вашето лице или некој детал што открива дека се работи само за вас. Чувајте ги вашите љубовни фотографии и фотографии од вашите љубовници од љубопитните. Ако партнерот ве замоли да избришете фотографии, послушајте го.
Невкусно: Испраќање секси фотографии на некој што не треба, погрешно тајминг на испраќање, прикажување жешки фотографии и љубовни текстови на други луѓе, пријатели и објавување фотографии на социјалните мрежи, како и заканување дека ќе го сторите тоа е сосема непожелно.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ШОК – Колеги, пријатели се простуваат од Славиша Кајевски: Неверица, удар, подмолен молк…

Откако одекна веста дека македонскиот актер Славиша Кајевски ненадејно починал, неговите колеги и пријатели во …