Дневен хороскоп за четврток, 25.11.2021: Важно е да се биде во позитивна средина и со саканата личност. „Малите нежности“ носат големо задоволство…

Овен
Љубов:
Ве привлекува комбинација од емотивна, страсна и интелектуална поврзаност, но на личноста во вашето друштво му недостасува дел од тоа.
Работа:
За околината делувате привлечно и шармантно, но тоа не е доволен услов или гаранција за успех.
Здравје:
Потпрете се на интуицијата.

Бик
Љубов:
Претерувате во своите импресии и со излив на емоции, не давајте „големи ветувања“. Добро проценете ги вашите опции.
Работа:
Прекинот во комуникацијата поттикнува меѓусебна недоверба, само деловен договор ја зголемува можноста за заеднички успех.
Здравје:
Важно е да се постигне психолошка рамнотежа, да се избегне лошо друштво или негативни влијанија.


Близнаци
Љубов:
Некој дополнително ве загрижува со своето чудно однесување. Се чувствувате „покајнички“ поради средбата со една личност.
Работа:
Избегнувајте нови конфликти, обидете се правилно да ја искористите практичната интелигенција и интуитивните способности.
Здравје:
Важно е да се постигне психолошка рамнотежа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ЈА ФОТОГРАФИРАЛЕ ДОДЕКА УМИРА: Трагедијата на девојче (13) од Колумбија го шокираше светот – никој не можеше три дена да ја спаси?

ФРАНЦУСКИОТ фотограф Френк Фурние бил со девојчето до последниот здив и го фотографирал хоророт низ …