(ВИДЕО) Двејн Џонсон дарежлив кон обожавателите: Влезници, текила а на најдобриот „Порше“

Познато е дека Двејн Џонсон е дарежлив кон своите обожаватели, а неговиот последен гест доведе до солзи еден од неговите обожаватели.
49-годишниот актер одржа специјална проекција на својот нов филм „Red Notice“ во Лос Анџелес, почестувајќи ги фановите со бесплатни билети и сопствената текила на „Тереман“.
Сепак, тој имаше посебно изненадување за еден гледач, Оскар Родригез, со тоа што му го подари својот личен автомобил, за да му се заблагодари за сето добро што го направи.
„Денес беше добар ден. Среќен Божиќ @coach_orod и уживајте во вашиот нов автомобил“, започнал Џонсон.
„Ги поканив фановите на специјална проекција на Red Notice и сакав да направам нешто кул за сите нив. Бесплатни билети, @projectrock, @teremana, @zoaenergi, @saltandstrav сладолед. Бесплатно сè и одлична забава во кино“, додал тој.


View this post on Instagram

A post shared by therock (@therock)


Рок објаснил дека сакал да направи нешто „големо“ и „незаборавно“ за еден од присутните обожаватели, Оскар, и додал дека сакал да му подари „Порше Тајкун“ што тој го возел во новиот филм, но компанијата Порше тоа не го дозволила.
Наместо тоа, тој одлучил да го подари својот „личен камионет по нарачка“ и собрал колку што може повеќе информации за сите на проекцијата, пред да се одлучи за Оскар, чија приказна го „трогнала“.
„Тој се грижи за својата 75-годишна мајка. Личен тренер. Водач во својата црква. Тој обезбедува поддршка и обезбедува оброци за жените жртви на семејно насилство. Горд и скромен ветеран на морнарицата. Љубезно човечко суштество“, рекол тој за Оскар.
На видеото се гледа како Џонсон ја изненадува публиката пред филмот, каде што го издвоил Оскар и го поканил на сцената.
Родригез зборувал за тоа дека актерот постојано го инспирирал и дека сакал „да го промени светот во согласност со принципот една по една личност“.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO) во пресрет на премиерното гостување: Подготвуваме изненадување какво што моментот и го заслужува!

До премиерната музичка дружба со Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO), остана уште малку, а во пресрет …