Што мажите прво забележуваат на голо женско тело и што навистина мислат за целулитот

5. „Мазност“

6. „Мирис“


7. „Нежност“

8. „Мирис и допир“


3. Дали некогаш сте забележале целулит кај жените и ако да, што мислите за него?

1. „Не обрнувам многу внимание на тоа, ниту пак навистина се грижам за тоа“.

2. „Да, но тоа навистина не влијае на моето искуство“.

3. „На некои повеќе им одговара од другите“

4. „Зависи. Не секогаш“

5. „Понекогаш забележувам, но не му придавам значење“

6. „Не размислувам за тоа. Тоа е дел од животот“.

7. „Жената мора да биде ултра фит за да нема целулит. Не ми е гајле освен ако е многу груб“

8. “Ретко, а тоа зависи од жената. Понекогаш тоа не е голема работа, а облините често се секси”.

На прашањето како би го опишале целулитот кај жената што ја сакаат и што би ѝ кажале, мажите одговориле вака:

„Тоа е дел од она што го дава ‘тоа нешто’ на нејзиниот задник што ме полудува“, „Убави несовршености“, „Таа всушност има повеќе проблеми со тоа отколку јас“, „Не знам дали би можел. Навистина не посветувам многу внимание на тоа“, „Не сакам, зошто? Тоа не влијае на мојата љубов кон неа“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Кучето прво ги почувствувало ударите на бебето во стомакот, неговата реакција е сè

Кучето Гус било спасено откако било пронајден врзан за столб и е многу благодарен на …