Што мажите прво забележуваат на голо женско тело и што навистина мислат за целулитот

Многу жени живеат во страв како нивниот партнер (особено новиот партнер) ќе реагира кога ќе видат целулит. Дали ќе ги сметаат за непривлечни, ќе размислат дека не се во форма или ќе имаат вишок килограми?
Целулитот е груткасто ткиво, кожа со дупки како оние на кора од портокал, предизвикана од маснотии што се акумулираат под кожата и стануваат воспалени. Најчесто се наоѓа на задникот, колковите, бутовите, градите и стомакот. Често станува повидливо како што старееме поради недостаток на колаген.

Иако жените многу се грижат дека ќе бидат непривлечни поради целулитот, вистината е поинаква. Осум мажи, кои ќе останат анонимни, одговарале на прашања за телото на жената. Еве ги нивните одговори.


Што прво забележувате кога ќе видите голо женско тело?

1. „Нејзините облини – рамената, градите, половината, колковите и нозете“.


2. „Нејзините тетоважи, без разлика дали ги има или не“

3. „Нејзината целокупна форма“


4. „Нејзиното стомаче“

5. „Нејзините гради“

6. „Нејзиното лице“

7. „Целосно голо? Градите и колковите, целокупната фигура“

8. „Дали се наежила или не“

2. Што најмногу ви се допаѓа кај женската кожа?

1. „Мекост“

2. „Топлина“

3. „Сакам кога кожата е мека и тој сладок мирис“

4. „Допир. Контакт на мојата и нејзината кожа“

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) МОЗА БИНТ НАСЕР – Сопругата на катарскиот шеик стана модна икона на СП, нејзините комбинации привлекуваат внимание

Моза бинт Насер, сопругата на поранешниот емир на Катар, шеикот Хамад бин Калифа Ал Тани, …