(ФОТО) Ќерката на Раде Шербеџија поминала низ вистински ПЕКОЛ: По инвалидска количка паднала во депресија, а СЕГА започнала НОВО ПОГЛАВЈЕ

Луција Шербеџија решила да проговори за тешкиот период од нејзиниот живот кој сега е зад неа.
Ќерката на Раде Шербеџија, Луција Шербеџија, тргнала по стапките на својот татко – се занимавала со глума и музика, а потоа ја погодиле сериозни животни проблеми.
Сепак, Лусија успеала да се избори, а сега свртела нов лист – наскоро ќе објави албум со десет песни.
– Не беше лесно да почнам да пишувам. Сепак си реков, Луција, треба да одиш. Замислете ја најубавата љубовна песна на хартија што сте ја прочитале и одиш. И тогаш сфатив дека поентата е во едноставноста и играта со зборови – изјавила актерката за „Јутарњи лист“.

– Отсекогаш сакав да пеам. Има нешто интересно во тоа, пејачите секогаш сакаат да глумат, а актерите да пеат. Музиката е исклучително важна во мојот живот, пеењето ми е неизмерна радост, но никогаш не сум направила толку значаен чекор, па со нетрпение го очекувам – додала Луција.

Во последните пет години ги скршила двата колкови – прво едниот скршил, неколку години подоцна и другиот, па на шега вели дека сега е „избалансирана“.

„Покрај тоа, како и многумина, таа станала депресивна на почетокот на пандемијата“

– Изминатите месеци беа тешки. Но, животот ме научи секогаш да се трудам да бидам позитивна и да ја гледам светлината. Ако врне, велам, супер, ми се мие колата. Бев недоносена, прерано се родив и едвај преживеав, се навикнав на борба. Затоа сè уште многу работам на себе – рекла таа и додаде дека се занимава со планинарење и медитација.

Фото: Принтскрин/YouTube/K1 Televizija

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Блаж Маротов со „Нека се вратат златните времиња“ не потсетува на некои други оптимиситчки периоди и места

Блаж Маротов има нова песна… малку поразлична од неговиот претходен опус…со наслов „Да ги вратиме …