КОЈ ТУКА ПРОФИТИРА? Медведев ограбен за време на финалето

Рускиот тенисер Данил Медведев доживеал непријатност во финалето на АТП финалето во Торино.
Одигра меч за трофејот против Саша Зверев – и загуби, а на тој дуел од соблекувалната му е украден часовник вреден 200.000 евра.
Пријавена е кражба на скап часовник, а полицијата брзо била алармирана.
Во текот на ноќта, часовникот бил пронајден и вратен на Русинот од менаџерот на турнирот.
Случајот е доста комплициран, полицијата отворила истрага, бидејќи менаџерот рекол „дека часовникот го добил од друго лице, кое го добило од трето лице“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Marca: Готово е, Роналдо има нов клуб и најголем договор во историјата на фудбалот

МАДРИДСКА Marca објави дека Кристијано Роналдо е блиску до договор со Саудиска Ал Наср. Португалецот, …