(ВИДЕО) Потресно сведоштво на тинејџерката Зулејха:„Со раце се обидував да го скршам прозорецот!“

Во краткото ексклузивно интервју за Алсат зборуваше и 17-годишната Зулејха Јашаровска, една од преживеаните во трагичната несреќа во Бугарија, каде загинаа 46 лица. Јашаровска рекла дека со раце се обидувала да го скрши прозорецот.
– Како се чувствуваш дали памтиш нешто?
„Нешто памтам, но повеќето не…од тој случај и така“.
– Во кое седиште беше?
„Јас бев нај назад“.
– Како успеа да излезеш?
„Колку што памтам, јас спиев, и кога се разбудив, сите викаа, пискаа, сакав да земам нешто за кршење, но не успеав, и со рака пробав да го скршам прозорецот и потоа не памтам. Кога се разбудив бев падната на земја…“.

Видеото можете да го погледнете ТУКА


Извор: alsat.mk

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ова се знаци кои може да укажуваат на тоа дека имате висок холестерол

ХОЛЕСТЕРОЛОТ му е потребен на телото бидејќи помага во градењето здрави клетки, но кога го …