Бразилскиот фудбалер починал во сон на 23-годишна возраст

РИУЛЕР ДЕ ОЛИВИЕРА (23), бразилскиот фудбалер на јапонскиот прволигаш Шонан Белмар, починал во сон од срцев удар.
„Риулер почина на 23-годишна возраст. Во моментов ги чекаме резултатите од обдукцијата, за што ќе ве информираме штом дознаеме повеќе. Се молиме за неговата душа“, соопштиле од клубот.
Риулер играл за неколку големи бразилски клубови како Интернасионал и Атлетико Паранаенсе. За бразилската репрезентација до 17. години настапуваше седум пати, а во Јапонија играше за Мијазаки, ФК Осаку и Шонан.


Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Златан Ибрахимовиќ си ја отворил душата: „Брат ми почина пред мене“, „Јас сум Швеѓанец но и од мешан брак“

Многумина му се восхитуваат на Златан Ибрахимовиќ поради сето она што го постигна, како и …