Најинтересниот љубовник во хороскопот – има нешто бунтовно во себе, затоа е и привлечен!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Родените во овој хороскопски знак се полни со уникатни идеи и сакаат да експериментираат во љубовта и сексот, а нивната бунтовничка страна особено се забележува при изборот на партнер.
Станува збор за Водолиите кои се родени во годината на владеењето на планетата Венера – неконвенционален, бунтовнички и донекаде кокетен знак.
Луѓето родени во овие години 1934, 1941, 1948, 1955, 1962, 1969, 1976, 1983, 1990, 1997 година имаат исклучително интересен профил на личност.
Постојат три конкретни причини зошто Водолијата се смета за интересен љубовен знак.

Тие не го кријат чувството на љубов
Кога Водолијата сака некого, тоа е премногу очигледно, бидејќи не ја гледа смислата во криењето на својата наклонетост кон друга личност.
Родените во овој знак се природно привлечни и со нив вашиот ум лесно може да биде обземен од страсни емоции.
Сексуалната желба е само еден аспект на заљубената Водолија.
Тие се заинтересирани вистински да ве запознаат, сакаат да знаат сè за вас и вашите најдлабоки желби.
Тие сакаат знаењето за вас да го ставаат во една целина, за да ја добијат вашата целосна слика за вашата личност.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) НАМЕСТО ЗАПРОСУВАЊЕ ДОЖИВЕЛА НЕВИДЕНО ПОНИЖУВАЊЕ ПРЕД МИЛИОНИ: „Ако после ова не го оставила, тогаш и го заслужува“

Девојките се научени на романтика, а од друга страна за мажите нема ништо полошо од …