Радикалните промени што ги носи полната Месечина во Бик во вашиот знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Полната Месечина во Бик, со делумното затемнување на 19. ноември, покрај финансиските превирања и ослободувањето од се што е негативно, испраќа апел да се внимава на системот на вредности на сите полиња од животот. Тоа носи клучна промена за секој знак.
Полната месечина во Бик ни носи ослободување од она што не гуши, и свртување кон она што навистина ни треба. Како што посочуваат астролозите, ќе се фокусираме на она што ќе не израдува, воодушеви, а во исто време ќе биде извор на нова сигурна и проверена приказна. Поради полната Месечина во Бик, емоциите растат како вулканска ерупција, која ќе иницира нови врски, помирувања, пресврти, но и прекини. Мотото за овој месец е – излезете од комфорната зона, не плашете се. Преку борба, истрајност и истрајност, соништата стануваат реалност.

Овен
Обрнете внимание на трошоците. Време е за клучни промени и реформи во деловната сфера, како и клучни деловни договори. Со напорна работа, добивате пофалби од претпоставените.


Бик
Следува пресврт на сите полиња во животот, будење и оптимизам. Можни се клучни емотивни и деловни пресврти. Време е да ги засукате ракавите и да го земете животот во свои раце.

Близнаци
Одморете се и наспијте. Имате право и малку да бидете мрзеливи и да го ослободите стресот. Повеќето од вашите стравови се од ирационален карактер.


Рак
Новата емотивна приказна, како и контактите што ќе ги остварите, ќе го ублажат товарот и носталгијата што ја чувствувате за минатото. Посветете го вашето време на пријателите и саканите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ИЗЛЕЗИ, ИЗЛЕЗИ, НЕМА НИШТО ДА ТИ НАПРАВАМ! Жена ги фатила МАЖОТ и љубовницата, па направила хаос на УЛИЦА!

Случајни минувачи на улиците на градот Сантијаго во Доминиканската Република, биле сведоци на вистинска драма, …