(ФОТО) „ЛИЦА И ДЕЛА“ – Вечерва гостин е д-р Злате Мехмедовиќ, лекар, пулмоалерголог, во центарот за Ковид 19

Вечерва, Мери Младеновска како домаќинка на „Лица и дела“ на ТВ Сонце ќе разговара со д-р Злате Мехмедовиќ, лекар – пулмоалерголог, сега е на супспецијализација, а кој инаку дал голем самопридонес за време на пандемијата на корона вирусот во центарот за Ковид 19.
Д-р Злате е познат и како голем хуманист, многу им помага на луѓето и е доктор кој го достигнал врвот во својата професија и кој со својата стручност е секогаш подготвен за предизвиците како и да им помага на сите.


„Лица и дела“, изданието кое е вечерва на програмата од 21. часот, ќе биде многу интересна и едукативна емисија за пандемијата и за мерките на претпазливост.
„Лица и дела“ продолжуваат да ги претставуваат сите кои се докажале во својата професија а се „зад камерите“ и на еден начин во сенка.

loading...

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Клои Кардашијан „се заиграла“ во фотошоп: Пред нејзините облини се искривиле ѕидот и огледалото

На профилот на Клои Кардашијан повторно се појави фотографија со промашување на Фотошоп, што предизвикало …